Foreløbige resultater KM 2018

Opdaterede resultater:

HSA:
Peter Christensen vinder 11-4, og skal spille semi finale lørdag d. 1/9 kl. 10:00

MDB:
Christine Møller Madsen/Enrique Finkelstein vinder 9-4 over Lulu Lückow/Allan Lückow

DD:
Helle Jensen/Lulu Lückow vinder 13-1 over Anna Hyllested/Louise Warley

HDA:
Søren Ignaz/Steen Agerskov vinder 10-6 over Morten Gerhard/Hasse Nilsson

DS:
Lulu Lückow vinder 10-4 over Malene Schrøder

HSA:
Lars Runov vinder 9-2 Jens Jermiin

DD:
Christine Møller Madsen/Linda Pop vinder 11-4 over Helle jensen/Lulu Lückow

HSB:
Tobias Kernen-Jespersen vinder 10-3 over Ole Jakobsen

HSA:
Christian Kjær vinder 10-4 over Michael Brandt

HSB:
Jan Steen Knudsen vinder 8-5 over Joseph Brakohiapa

DD:
Christine Møller Madsen/Linda Pop vinder 11-3 over Malene Schrøder/Lise Gottlieb

DS. Louise Kjær vinder 9-3 over Malene Schrøder

HSA:
Christian Kjær vinder 10-4 over Michael Brandt

HSB:
Jan Steen Knudsen vinder 8-5 over Joseph Brakohiapa

DD:
Christine Møller Madsen/Linda Pop vinder 11-3 over Malene Schrøder/Lise Gottlieb

HSB:
Tobias Kernen-Jespersen vinder 10-3 over Ole Jakobsen

DD:
Christine Møller Madsen/Linda Pop vinder 11-4 over Helle jensen/Lulu Lückow

HSA:
Lars Runov vinder 9-2 Jens Jermiin

DS:
Lulu Lückow vinder 10-4 over Malene Schrøder

HDA:
Søren Ignaz/Steen Agerskov vinder 10-6 over Morten Gerhard/Hasse Nilsson

MDB:
Christine Møller Madsen/Enrique Finkelstein vinder 9-4 over Lulu Lückow/Allan Lückow

DD:

Helle Jensen/Lulu Lückow vinder 13-1 over Anna Hyllested/Louise Warley

DS. Louise Kjær vinder 9-3 over Malene Schrøder

HDA:
Lars Høffner/Peter Christensen vinder 10-6 over Morten Gerhard/Hasse Ors Nilsson

HDB:
Allan Lückow/Jeppe Bach Sørensen vinder 11-4 over Niels Juncker/Ole Jakobsen

MDA:
Helle Jensen/Niels Helløe vinder 12-4 over Louise Kjær/Christian Kjær

MDB:
Lulu Lückow/Allan Lückow vinder 8-4 over Malene Schrøder/Kim Schrøder

HSA:
Peter Christensen vinder 8-6 over Christian Kjær

HDB:
Lars-Henrik/Jonathan vinder over Niels Juncker/Ole Jakobsen på WO

HSA:
Claus Warming vi der 8-4 over Jens Jermiin

DS.
Helle Jensen vinder 6-5 over Lulu Lückow

HSB:
Jan Sten Knudsen vinder 8-7 over Palle Søderlund

HSB:
Tobias Kernen-Jespersen vinder 8-7 over Allan Lückow

Vores sponsorer